Ozon v bazénu

Pro čistou a nezapáchající vodu bez chlóru.

Voda v našem bazénu bývá znečištěna mikroorganismy ze vzduchu a mikroorganismy, které do bazénu přineseme my – návštěvníci bazénu. Mikroorganismy se nadále množí a vznikají z nich různé řasy a kultury. Při teplejších dnech se zvedá i teplota vody, což situaci zhoršuje mnohem víc a voda dostane zelenou barvu. I ptáci, vítr, listy a prach jsou příčinou znečištění, výsledkem je kalná voda a také se v bazéně začínají dít hnilobné procesy.

Pokud jste majitelem zahradního bazénu jistě každý rok řešíte, jak šetrně dezinfikovat vaši vodu a zároveň do vody ve které se koupe vaše rodina nelít “hromady“ chemie. Asi nejčastější způsob očištění bazénové vody je chlór, ten ale není natolik účinný, aby zlikvidoval veškeré mikroorganismy, které se ve vodě nacházejí! Slyšeli jste někdy o dezinfekci bazénové vody pomocí ozonu? Ozon dokáže zlikvidovat bakterie až 100x rychleji než chlór. Navíc zahubí i odolné druhy nebo formy patogenních mikroorganizmů, které jiné dezinfekční prostředky nejsou schopny zlikvidovat. Koupání v ozonové vodě navíc zlepšuje prokrvení pokožky a stav některých kožních onemocnění.

A to nejlepší nakonec. Náš Generátor ozonu má malou spotřebu jen 40W a nepotřebujete žádné další náplně. Životnost vyvíječe ozonu je dle použití 4-6 let.


Ilustrační video: